Zalety ubezpieczenia Auto Assistance w firmie Link4

Firmy ubezpieczeniowe działające na terenie Polski prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej rozbudowanych polis chroniących kierowców oraz ich pojazdy. Jednym z najbardziej znanych towarzystw jest Link4, oferujące rozbudowane ubezpieczenia oraz nowoczesne formy płatności. Ofercie firmy warto przyjrzeć się bliżej.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Wszyscy kierowcy w Polsce muszą posiadać ubezpieczenie OC. Za jego brak może zostać nałożona kara ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Polisa OC jest obowiązkowa, dlatego firmy ubezpieczeniowe nie mogą jej dowolnie kształtować. Kierowcy szukają najtańszej składki, a także możliwości rozszerzania podstawowej oferty. Jedną z nich jest wykupienie ubezpieczenia Autocasco, a także pomocy drogowej w formie usług Auto Assistance.

Ubezpieczenie Assistance w Link4

Usługi typu Assistance działają w sytuacji, gdy samochód zostanie w nieprzewidziany sposób unieruchomiony na drodze. Firma ubezpieczeniowa zapewnia szybką pomoc i naprawę samochodu w celu zapewnienia kontynuacji podróży. Jeśli usprawnienie pojazdu jest niemożliwe, Link4 proponuje holowanie do warsztatu naprawczego. Maksymalna odległość wchodząca w podstawowy zakres ochrony to 500 km, co w większości przypadków jest wystarczające, aby kierowca mógł bezpiecznie dotrzeć do serwisu i zaczekać na naprawę swojego pojazdu.

Skuteczna i szybka pomoc drogowa

W niektórych przypadkach kontynuowanie jazdy będzie możliwe po wymianie koła lub uruchomieniu rozładowanego akumulatora. Oba te przypadki obejmuje umowa podpisywana z firmą Link4. Kierowca może również liczyć na wsparcie w postaci dostarczenia benzyny lub pomocy po nalaniu niewłaściwego paliwa. Czasem sytuacja wymaga awaryjnego otwarcia drzwi samochodu, na przykład, po utracie lub zniszczeniu kluczyków. Kierowca posiadający ubezpieczenie Assistance w Link4 jest chroniony kompleksowo i za wszystkie wymienione usługi nie musi uiszczać żadnej opłaty ani podpisywać aneksów do umowy.

Transport lub pokrycie kosztów noclegu

Kolejną korzyścią ubezpieczenia Auto Assistance jest możliwość zapewnienia samochodu zastępczego lub noclegu w hotelu, jeśli auto nie może być naprawione w ciągu kilku godzin. W przypadku kradzieży kierowca może otrzymać samochód zastępczy na okres 4 dni, natomiast jeżeli odległość od miejsca zamieszkania przekracza 20 km, firma Link4 pokrywa koszty transportu kierowcy oraz pasażerów do pierwotnego celu podróży. Szczegółowa oferta firmy jest omówiona na stronie internetowej Link4. W przypadku wątpliwości warto kontaktować się z konsultantem, który szybko dobierze najlepszy wariant polisy do indywidualnych potrzeb kierowcy.